Czy pandemia otyłości może być większym zagrożeniem niż wojna? Zapraszamy na kolejne spotkanie klubu dyskusyjnego: Nowa Architektura Bezpieczeństwa.

 

Szanowni Państwo,

Z przykrością informujemy, że zaplanowane na dziś (04.04.2024) spotkanie klubu dyskusyjnego Nowa Architektura Bezpieczeństwa o temacie: "Czy pandemia otyłości może być większym zagrożeniem niż wojna?" musi zostać przełożone z powodu niedyspozycji zdrowotnej prelegenta.

Nowy termin spotkania wyznaczono na 25 kwietnia 2024 roku. Zapraszamy!
 

Uniwersytet WSB Merito Łódź

______________________________________________________________

W obliczu rosnących statystyk dotyczących globalnych zagrożeń zdrowotnych, takich jak otyłość, cukrzyca, czy wysoki wskaźnik samobójstw, temat bezpieczeństwa zdrowotnego staje się nie tylko istotny, ale wręcz kluczowy dla zrozumienia współczesnych wyzwań bezpieczeństwa. Yuval Noah Harari już w 2012 roku zwracał uwagę na alarmujące dane: otyłość rocznie zabija 3 miliony osób, znacznie przewyższając liczbę ofiar głodu. Co więcej, porównanie liczby zgonów spowodowanych przemocą z liczbą śmierci wynikających z problemów zdrowotnych, takich jak cukrzyca, rzuca nowe światło na postrzeganie zagrożeń dla ludzkości.

W związku z powyższym zapraszamy na spotkanie poświęcone zagadnieniu bezpieczeństwa zdrowotnego w teorii bezpieczeństwa. Naszym gościem będzie dr Mariusz Brodnicki, ekspert z Polskiej Komisji Akredytacyjnej, który swoje badania poświęcił między innymi wpływowi żywienia na zdrowie psychiczne i fizyczne ludzi. Współautor cenionej na arenie międzynarodowej książki „Depresja. Wybrane aspekty żywieniowe, psychologiczne i humanistyczne”. Za swoje dokonania uhonorowany został Medalem Komisji Edukacji Narodowej i Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Podczas spotkania skupimy się na: niebezpiecznych tendencjach zdrowotnych ostatniej dekady i ich wpływie na globalne bezpieczeństwo. Poruszymy tematykę bezpieczeństwa żywnościowego, ekologicznego i zdrowotnego, badając, jak współczesne wyzwania zdrowotne wpływają na stabilność społeczną i polityczną na świecie.

Spotkanie poprowadzi koordynator projektu dr Mateusz Ziętarski.

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 25 kwietnia o godz. 19:00 w formacie webinaru online na platformie MsTeams, zapewniającym dynamiczną i angażującą dyskusję. Link do niego można uzyskać wypełniając krótki:

FORMULARZ REJESTRACYJNY

Czytaj więcej